Přednášky

Nahrávky

Celkem pravidelně přednáším na festivalech zaměřených na Japonsko, nejčastěji na téma fanfikcí nebo OC. Zde naleznete záznamy z těch, které byly natočeny. 

Celý příspěvek

A Walk in the Dark

Hry

Konečně jsem se dokopala, abych začala recenzovat. Pravda, ne moc obsáhle, ale ráda bych se s vámi podělila o své názory na některé hry, co jsem v poslední době hrála…a nezačnu ničím jiným, než touhle kouzelnou stínovou skákačkou, A Walk in the Dark. Vím, že ji mnoho lidí nemá rádo, protože používá podobné principy jako LIMBO. Sama jsem hrála obě hry a nemyslím si, že by šlo až o takovou vykrádačku, jak mnozí tvrdí. A Walk in the Dark rozhodně má co nabídnout.

Celý příspěvek

Pro Alici

D.Gray-man

Drahá Alice,

       Už je to dlouho, co jsme se naposledy viděli. Přál bych si, abys tu mohla být se mnou, ale sama víš nejlíp, že jsem tě musel poslat pryč. Spím mnohem klidněji, když vím, že jsi v bezpečí. I tak mi tu ale chybíš.

Celý příspěvek

Na Animefestu 2014 v pandím rouše

Cony a festivaly, Reporty

Před festivalem a pátek

Každé jaro se mysl fanouška anime a mangy obrací k Brnu, kde se koná Animefest. Vzhledem k tomu, že ho považuji za nejkvalitnější festival zaměřený na Japonsko, jsem se na něj připravovala už pár měsíců předem. Pravda, dost líně a jen občas, ale přece. Oproti jiným festivalům má i tu výhodu, že už několik měsíců předem probíhají webové soutěže, takže se návštěvníci mohou zapojit a krátit si tak čekání na samotnou akci. Já letos prošla pěti soutěžemi (ve článku najdete fotky mnou odeslaných výtvorů a odkaz na fanfikci). Z nich se mi podařilo uspět v jedné, což považuji za úspěch – ale o tom až později.

Celý příspěvek

Manga tarot

Taroty

Manga tarot byl první pořádný tarotový balíček, který jsem si pořídila. Po tarotu pro začátečníky, který mě nijak nenadchl, protože byl velmi neosobní, jsem se vydala do NeoLuxoru na Václavském náměstí, abych si vybrala karty, které mi budou sedět. A našla jsem. Dnes už pravděpodobně ne, protože se tam karty LoScarabeo v nabídce už nevyskytují.

Celý příspěvek